Producent wind Komodo: projektowanie, montaż i serwis wind Łódź, ul. Złotno 41 Tel: (+48) 530 070 220

dźwigi elektryczne

Rodzaje napędów w windach

Urządzenia dźwigowe są niezwykle użyteczne i często spotykane w życiu codziennym. Towarzyszą nam każdego dnia, pod postacią windy w bloku mieszkalnym czy biurowcu. Oczywiście spotykamy je również w różnego typu przestrzeniach przemysłowych, w budynkach użyteczności publicznej czy też na budowach. Tak szeroki zakres zastosowania wiąże się z tym, że urządzenia dźwigowe mają wiele odmian wyróżniających się całkowicie odmienną specyfiką. Najpowszechniejszym rozróżnieniem jest to, które bierze pod uwagę rodzaj napędu,...

Kontynuuj czytanie

Nowoczesne dźwigi osobowe w Polsce - kierunki rozwoju, standardy

Przemysł związany z produkcją dźwigów osobowych to duża i dynamicznie rozwijająca się branża. Zmieniające się przepisy, ale także rozwój technologii, sprawiają, że windy stają się coraz bardziej nowoczesne i bezpieczne. Stale wzrasta również świadomość administratorów i właścicieli budynków w zakresie nowoczesnych rozwiązań i możliwości jakie ze sobą niosą.

Kontynuuj czytanie

Ewolucja dźwigów osobowych

Historia wind, dźwigów i podnośników które znamy dzisiaj, sięga aż II wieku przed naszą erą. Między inny podczas budowy piramid zostały zastosowane proste urządzenia dźwigowe. Zasada ich działania była zbliżona do działania żurawia studziennego. Potwierdzają to liczne przekazy historyczne oraz badania naukowe. 

Kontynuuj czytanie