Skip to main content

Producent wind Komodo: projektowanie, montaż i serwis wind Łódź, ul. Złotno 41 Tel: (+48) 530 070 220

Dlaczego należy modernizować stare windy?

Nowoczesna, a przede wszystkim sprawna winda to ogromny komfort przemieszczania się między poszczególnymi piętrami obiektu oraz bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku wysokich bloków, hoteli, czy też szpitali. Z tego powodu administratorzy obiektów, w których znajdują się stare i mocno wysłużone dźwigi powinni rozważyć możliwie jak najszybsze wykonanie modernizacji windy, zapewniając jej tym samym sprawne i bezawaryjne działanie.

Modernizacja windy

Czym charakteryzuje się nowoczesna winda?

Bez względu na to, czy dany obiekt jest budynkiem mieszkalnym, czy użytkowym, znajdująca się w jego wnętrzu winda powinna być niezawodna oraz sprawna technicznie. Oczywiście, nowoczesne dźwigi mają sporą przewagę nad starszymi modelami w postaci udogodnień, takich jak komfortowe wykończenie kabin, szybkość oraz łatwe sterowanie. Pełną ofertę zaawansowanych technicznie dźwigów znajdziecie na naszej stronie, w zakładce oferta, gdzie zaprezentowaliśmy przykłady wind o różnym przeznaczeniu, wraz z krótkimi opisami.

Z kolei wysłużone modele starszego typu budzą zdecydowanie mniejsze zaufanie. Zdarza się, że odwiedzający budynek, po zobaczeniu wnętrza takiej windy, wolą spacer po schodach. Do tego wszystkiego dochodzą awarie starych dźwigów, które znacząco utrudniają użytkownikom życie. Wszystko to sprawia, że modernizacja wind pozwala dostosować je do aktualnie obowiązujących standardów oraz wymogów bezpieczeństwa równocześnie podnosząc komfort podróży pomiędzy piętrami.

Na czym polega modernizacja windy?

Modernizacja windy osobowej lub towarowej to spore wyzwanie organizacyjne oraz finansowe. Warto jednak podejść do niego w sposób kompleksowy, by zadbać o każdy element dźwigu wymagający naprawy lub konserwacji. Nie bez znaczenia jest fakt, że częściowe modernizacje z reguły nie rozwiązują wszystkich problemów związanych z wygodą oraz bezpieczeństwem jej użytkowników.

Kompleksowa usługa wymiany obejmuje wszystkie wyeksploatowane podzespoły, co jest istotne z punktu harmonijnego działania windy. Zastąpienie zużytych części pozwala również poprawić parametry dźwigu i dostosować urządzenie do aktualnie obowiązujących norm.

Modernizacja windy osobowej

Zalety modernizacji windy

Modernizacja windy to nie tylko poprawa jej wyglądu i zachęta do częstszego korzystania z urządzenia przez mieszkańców lub użytkowników danego budynku. To również szereg innych zalet, wśród których możemy wymienić:

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

Wypadki spowodowane awariami windy są rzadkie, jednak często tragiczne w skutkach. Jedyną ochroną użytkowników dźwigu przed uwięzieniem, unieruchomieniem kabiny lub innego typu awariami jest modernizacja starego urządzenia oraz wykonywanie regularnych przeglądów.

Zmniejszenie liczby doraźnych remontów

Zaniechanie modernizacji windy to prosta droga do ciągłych awarii i drobnych remontów, które generują spore koszty oraz szargają nerwy administratora budynku. Jest to również ogromne utrudnienie dla mieszkańców lub użytkowników obiektu. Problemy te można, jednak szybko rozwiązać, decydując się na kompleksową modernizację windy.

Niższe rachunki za energię

Ogromne rachunki za energię elektryczną to bardzo częsty problem budynków posiadających stare, mało wydajne windy. Zmiana dźwigu na energooszczędny model pozwala zmniejszyć rachunki za prąd o nawet 40%.

Zabezpieczenie przed wandalizmem

Windy to obiekty ogólnodostępne, które często padają obiektem zainteresowania wandali. Takie sytuacje sprawiają, że dźwig nie tylko straszy swoim wyglądem, ale i może nie nadawać się do użytku przez dłuższy czas. Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firmy zajmującej się modernizacją dźwigów, która oferuje zastosowanie podzespołów wandaloodpornych oraz system monitoringu.

Podwyższenie komfortu użytkowania

Jazda starym, wyeksploatowanym dźwigiem nie należy do przyjemności i często bywa dosyć stresującym wydarzeniem. Aby zapobiegać takim odczuciom i dbać o komfort użytkowników windy, warto zdecydować się właśnie na kompleksową modernizację windy.

Mamy nadzieję, że udowodniliśmy Ci, jak ważna jest modernizacja starych wind. Jeśli interesuje Cię taka usługa, zapraszamy do kontaktu. Zajmujemy się zarówno profesjonalnym montażem nowych wind, jak i modernizacją istniejących już urządzeń transportu pionowego.

Serwis wind Komodo - ☎ 530 070 220